کار آفرین موفق

آیا شما می‌توانید یک کارآفرین موفق باشید؟

به اشتراک بگذارید.

کارآفرین موفق

بسیاری از مردم آرزو دارند که کارآفرین موفقی باشند و به دنبال راه‌انداری یک کسب و کار درآمدزا هستند. کارآفرینی ممکن است برای عده‌ای انتخاب مناسب و ارزشمندی باشد، در حالی که افراد زیادی در این راه با شکست مواجه می‌شوند. ممکن است این سوال به ذهن شما هم خطور پیدا کرده باشد که آیا شما یک کارآفرین موفق هستید یا نه؟ اگر به اطراف خود نگاهی بیاندازید افراد زیادی را میبینید که کارمند شرکت و یا موسسه‌ای هستند، درحالی که تعداد اندکی صاحب شغل و کارآفرین هستند. در مقایسه با تعداد کارمندانی که می‌شناسید، تعداد کارآفرینان و صاحبان مشاغل بسیار کمتر است. این جمعیت کم ثابت می‌کند همه‌ی افراد نمی‌توانند کارآفرین موفقی باشند.

برای اینکه متوجه شوید که شما هم می‌توانید یک کارآفرین موفق باشید یا نه، پنج سوال پیش‌رو می‌تواند شما را به شناخت بهتری از خودتان برساند.

بیاد داشته باشید در صورتی این سوالات شما را به پاسخ و بینش درست می‌رسانند که با صداقت تمام به آن‌ها پاسخ دهید. بنابراین شما باید زمان کافی و تمرکز کافی برای بررسی هر سوال را داشته باشید.

1.آیا من توانایی‌های لازم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق و راه‌اندازی یک بیزینس را دارم؟

راه‌اندازی یک بیزینس موفق کار راحت و آسانی نیست. شما ممکن است همه چیز را در مورد طرز تهیه‌ی بستنی بدانید، اما راه‌اندازی یک بیزینس جهت عرضه‌ی بستنی به توانایی‌های کاملا متفاوتی نیاز دارد. شما باید کارکنان مناسبی را انتخاب کنید. آن‌ها را به شیوه‌ی مناسبی مدیریت کنید تا مطمئن شوید انگیزه‌ی کافی دارند و وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهند. شما باید به اصول مارکتینگ هم تسلط داشته باشید تا بتوانید مردم را با بیزینس خود آشنا کنید. این موارد تنها چند نمونه از چالش‌هایی است که شما با آن‌ها به عنوان یک کارآفرین موفق مواجه خواهید شد.

خبر خوب این است که مطالب زیادی در رابطه با کارآفرین موفق و ویژگی‌های کارآفرین موفق وجود دارد. شما می‌توانید قبل از این که اقدام به راه‌اندازی کسب و کار خود کنید، زمانی را برای یادگیری اختصاص دهید. در دوره‌های آموزشی شرکت کنید، سمینار‌های مربوطه را تهیه کنید، کتاب بخرید و هرآنچه در زمینه‌ی کارآفرینی موفق مفید است را امتحان کنید.

کارآفرین موفق 

2.آیا من به معنای واقعی به مفهوم بیزینس و کارآفرینی علاقه‌مند هستم؟

به عنوان یک کارآفرین موفق و صاحب کسب و کار، به ویژه در مراحل اولیه‌ی کار، متوجه خواهید شد که بیشتر زمان شما در فضای کاری سپری می‌شود. در مسیر کسب و کار و شروع بیزینس خود، به دفعات با درهای بسته مواجه خواهید شد و به نظر می‌رسد هیچ چیز در مسیری که می‌خواهید پیش نمی‌رود. در این مواقع انگیزه و شور و اشتیاق، تنها عواملی هستند که به شما در ادامه‌ی مسیر کمک می‌کنند. بیزینسی را انتخاب کنید و در آن قدم بردارید که عاشق آن هستید و نیروی محرکه‌ی قوی برای هر روز شما باشد.

از خودتان این سوال را بپرسید که اگر من تمام ثروت دنیا را داشتم، در چه زمینه‌ای مشغول به کار می‌شدم؟ پاسخ این سوال هرچه که باشد، بیزینسی است که شما در آن قادر به پیشرفت خواهید بود. اصولا افرادی که تنها برای کسب درآمد، کسب و کار خود را راه‌اندازی می‌کنند، متوجه می‌‍شوند که انگیزه های مالی به تنهایی در شرایط سخت کافی نیست. نیازی به گفتن نیست که دلیل شکست بسیاری از مشاغل نیز همین مسئله بوده است.

کار آفرینان برتر

 

3.آیا من قادر به فروش هستم؟ 

فروش یک اصل اساسی در همه‌ی مشاغل محسوب می‌شود. همچنین برای صاحبان شغل و کارآفرینان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. کارآفرین موفق، کارآفرینی است که توانایی فروش ایده خود را به مخاطب هدف دارد.

1. زمانی که شما در مراحل مفهومی و ابتدایی کسب و کار خود هستید، باید قادر باشید ایده‌ی کارآفرینی خود را به سرمایه‌گذاران بفروشید.

2. زمانی که در حال استخدام کارمندان هستید، باید بتوانید بیزینس خود را به آن‌ها بفروشید.

3. زمانی که با مشتری خود قرار دارید، باید توانایی فروش محصول یا سرویس خود را داشته باشید.

عملاً در هر کاری که در بیزینس خود انجام می‌دهید، باید کسب و کار، محصول، خدمات و یا ایده‌ی خود را به شخص مقابل بفروشید. همه‌ی این‌ها به معنا فروش، فروش و سپس فروش بیشتر است.

کار آفرین های موفق

4.آیا من نگرش یادگیری دارم؟

تجارت، محیطی است که همیشه در حال تغییر است. کارآفرین موفق باید دائماً خود را در جریان آخرین پیشرفت‌های صنعت خود قرار دهد. هر چند وقت یکبار مهارت‌های خود را تقویت کند و توانایی حرکت با زمان را داشته باشد. به یاد داشته باشید مهم‌ترین سرمایه‌ای که باید روی آن سرمایه گذاری کنید خودتان هستید. اگر در برابر تغییرات مقاوم هستید و برای یادگیری مهارت‌های جدید مشتاق نیستید و یا به سرعت با تغییرات محیط خود سازگار نمی‌شوید، موفقیت در کارآفرینی برای شما بسیار چالش برانگیز خواهد بود. 

کار آفرینان موفق

5.آیا من توانایی تحمل ساعات کاری طولانی را دارم؟

بسیاری از مردم تصور اشتباهی در مورد کارآفرینان موفق دارند. آن‌ها فکر می‌کنند کارآفرینان موفق دارای حساب‌های بانکی بزرگی هستند و اوقات فراغت بسیاری دارند.

حقیقت امر این است که اکثر کارآفرین‌های موفق دو برابر کارمندان عادی کار می‌کنند. بسیاری از این کارآفرین ها تا 80 ساعت در هفته کار می‌کنند. به عنوان یک کارمند، پس از پایان ساعات کاری، دغدغه‌های فکری مربوط به کار شما به پایان می‌رسد. درصورتی که برای کارآفرین های موفق، کار، جز جدایی‌ناپذیر زندگی آن‌ها در تمام ساعات روز است. این غیر معمول نیست که یک کارآفرین موفق تا پاسی از شب در محل کار خود، مشغول به فعالیت باشد.

قبل از به دست آوردن مزایا و پاداش کارآفرینی، باید این سوال را از خودتان بپرسید: آیا اراده و تمایل به انجام این همه سختی را دارید؟ یا اینکه کارمند بودن برای شما انتخاب مناسب‌تری است؟

کارآفرینان موفق

نتیجه گیری

آیا شما یک کارآفرین موفق هستید؟ ایجاد یک تجارت موفق فراتر از داشتن یک ایده‌ی خوب است. قبل از این که شروع به راه اندازی کسب و کار خود کنید:

  • اصول کسب و کار را بیاموزید.
  • مجموعه مهارت‌های خود را غنی کنید.
  • زمینه‌ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید.
  • برای یادگیری مطالب جدید مشتاق باشید.
  • آماده‌ی کار سخت باشید.

تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق و راه‌اندازی مشاغل شخصی تصمیم کوچکی نیست. برای برنامه‌ریزی دقیق آن وقت بگذارید و خود را به ابزارهای مناسب برای موفقیت مجهز کنید.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

برای بهبود مطالب منتشر شده، دیدگاهتان را برای ما بنویسید.

پسندیدم

نپسندیدم

دیدگاهم را ارسال میکنم

آنچه خواهید خواند

کدام دسته بندی مورد علاقه شماست؟

0 دیدگاه on آیا شما می‌توانید یک کارآفرین موفق باشید؟

دیدگاهتان را بنویسید