هرآنچه باید درمورد توسعه کسب و کار خود بدانید

توسعه و رشد کسب و کار

به اشتراک بگذارید.

توسعه کسب و کار

تمامی صاحبین کسب و کارها همواره به دنبال توسعه کسب و کار خود هستند. در این مقاله قصد داریم هر آنچه باید در مورد توسعه کسب و کار خود بدانید را معرفی کنیم. توسعه کسب و کار مستلزم آگاهی کافی در زمینه‌های تبلیغات، شناسایی مشتریان، روش‌های جذب مشتریان وفادار و حفظ آن‌ها و… است.

به طور کلی می‌توان گفت که راحت‌ترین روش برای توسعه کسب و کار شامل ایده‌های استارتاپی مختلف، نوآوری‌ها و نیز تمامی عملکردهایی است که در راستای بهبود یک کسب و کار صورت می‌گیرد. نتایج حاصل از این فرآیندها، موجب بالا رفتن میزان درآمد و افزایش روحیه کاری می‌شود.

فرآیندهای مهم برای توسعه کسب و کار

مجموعه فرآیندهای مهم برای توسعه کسب و کار به طور کلی شامل موارد زیر است:

 •  فروش محصول یا خدمات
 • بازاریابی برای ارائه محصولات و خدمات
 • مدیریت مناسب پروژه‌های موجود
 • مدیریت در زمینه فروشنده‌ها و نیز محصولات
 • مباحثه و مذاکره
 • همکاری و سعی در زمینه کاهش هزینه‌ها
 •  
توسعه کسب و کار و بیزینس
توسعه کسب و کار امری تدریجی و پیوسته است

راه‌های فروش بیشتر برای توسعه کسب و کار

کارمندان فروش در یک کسب و کار، معمولا تمرکز خود را بر روی گروه خاصی از مشتریان گذاشته و همواره در تلاش هستند تا خواسته‌های این گروه را برطرف کنند. تمرکز بر روی گروه خاصی از مشتریان باعث می‌شود که فروشنده خواسته‌های آن‌ها را شناسایی کرده و با تامین آن‌ها باعث جذب مشتریان شود. در این زمینه، شناسایی کامل محصولات و خدمات ارائه شده نیز می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد، در نتیجه می‌توان فروش را عاملی مهم در خصوص توسعه کسب و کار دانست.

بازاریابی عاملی دیگر در توسعه کسب و کار

امر تبلیغات مسئله‌ای مهم در خصوص بازاریابی تلقی می‌شود. روش‌های بازاریابی شامل ارتباط تلفنی، برقراری ارتباط به صورت حضوری و فروش محصول، ارائه تبلیغ های تصویری در مکان های عمومی مانند جاده ها و عرضه نمونه هایی از محصولات به صورت رایگان و برند سازی محصول و… است. شایان ذکر است که تبلیغات مجازی نیز می‌تواند در امر بازاریابی تاثیر زیادی داشته باشد. به عنوان مثال معرفی محصولات در سایت، پیج اینستاگرام و… علاوه بر معرفی محصولات و خدمات شما به مشتریان، امکان خرید آنلاین را نیز فراهم می کند.

آشنایی با برخی موارد موثر در توسعه کسب و کار

علاوه بر موارد مذکور، مدیریت زمان، هزینه، نیرو و… که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت نیز تاثیرگذار است.

 • مدیریت هزینه ها: باید برای پیشگیری از اتلاف هزینه ها و سرمایه گذاری در استارتاپ، هزینه های صرف شده را به خوبی مدیریت کرد تا با امر اتمام سرمایه مواجه نشوید.
 • مدیریت زمان: اینکه بتوانید در زمان کم و کوتاهی به نتیجه خوبی برسید، بسیار مهم و با اهمیت است، باید همواره تلاش کنیم تا از زمان موجود بهترین استفاده را داشته باشیم و نتایج مثبتی دریافت کنیم.
 • مدیریت نیرو: در صورتی که قصد استخدام نیروهای کاری جدید را دارید، حتماً باید درباره تخصص و پشتکار آن اشخاص تحقیق کرده و با اینکار صرفه جویی بالایی در زمان و هزینه اعمال کنید. امرزوه با استفاده از نرم افزار هایی مدیریت فرآیند جذب و استخدام نیرو با بهبود و دقت بالا انجام می‌شود. از جمله بهترین نرم افزارهای جذب و استخدام، سیستم مدیریت استخدام سها است.
 • تحقیق و تفحص: درباره کاری که قصد راه اندازی و ایجاد آن را دارید تحقيق کرده و سعی نمایید از هر آنچه که لازمه ی رونق کار شما می شود، سر درآورده و مطلع باشید. در صورتی که تحقیقات کاملی نداشته باشید، ممکن است با چالش های جبران ناپذیری مواجه شوید.
 • ایجاد بازار مناسب: بازار مناسب شغل خود را ایجاد کنید، این کار یکی از مراحل بلوغ کسب و کار شما است و در توسعه بیزینس شما خیلی مهم است. زمانی به بازار مناسب خود می‌رسید که زمینه تبلیغات گسترده‌ای را ایجاد کرده باشید.
 •  
توسعه کسب و کار
مدیریت هزینه‌ها یکی از عوامل موفقیت کسب و کار شماست

 

جلب توجه مشتری در توسعه کسب و کار

اینکه شما زحمات زیادی برای تحقق بخشیدن شغل و توسعه کسب و کار خود انجام می‌دهید به جای خود قابل تقدیر است. اما همین کافی نیست زیرا شما قصد دارید در بازار رقابت سربلند بیرون آمده و برای خود و نیروی‌هایتان کسب درآمد کنید. همین‌طور برای ادامه روند کارتان و به چرخه درآوردن آن، سرمایه بعدی را تامین کنید.
همه‌ی این‌ها در نتیجه این موضوع است که بتوانید نظر مشتری را جلب کنید و در آن‌ها انگیزه خرید محصولات و خدمات را ایجاد کنید. حتی بتوانید از عامه‌ی مردم و خرده فروشی به خریداران عمده و تجار بزرگی خدمات ارائه دهید، در این صورت است که در توسعه بیزینس خود موفق خواهید شد.

عواملی که در جلب توجه مشتری مهم است

محصول با کیفیت ارائه دهید

تبلیغات به جای خود در رشد کسب و کار شما موثر هستند، اما شما قرار نیست با یک محصول بی کیفیت و یا ارائه کاری بدون محتوا و مفهوم مشتری را گول بزنید. هرچه کیفیت محصول را بالا برده و آن را با قیمتی مناسب ارائه کنید، مشتریان بیشتری را به خود جذب خواهید کرد.

شرایط دسترسی مشتری مورد نظرتان را به محصول خود آسان کنید

در صورتی که می‌خواهید شاهد توسعه کسب و کار خود باشید، باید خدمات و محصولات را به گونه‌ای عرضه کنید که برای تمامی خریداران در دسترس بوده و بتوانند به راحتی با شما به عنوان ارائه کننده محصول یا خدمت ارتباط گرفته و ثبت سفارش نمایند.


عمده فروشی کنید

با توجه به این امر که تمامی خریداران و مشتری‌ها نسبت به مزایای خرید عمده اطلاعات کافی دارند، همواره به دنبال خرید محصولات به صورت عمده هستند. پس در نتیجه بهتر است در راستای عرضه عمده محصولات و خدمات بکوشید تا مشتری بتواند برای خرید عمده اقدام کند.

 

 

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

برای بهبود مطالب منتشر شده، دیدگاهتان را برای ما بنویسید.

پسندیدم

نپسندیدم

دیدگاهم را ارسال میکنم

آنچه خواهید خواند

کدام دسته بندی مورد علاقه شماست؟

0 دیدگاه on هرآنچه باید درمورد توسعه کسب و کار خود بدانید

دیدگاهتان را بنویسید