تاثیر شبکه های اجتماعی بر کسب و کارهای مختلف

به اشتراک بگذارید.

شبکه های اجتماعی

در حقیقت، رسانه های اجتماعی نیازی به معرفی ندارند. زیرا بیش از نیمی از جمعیت جهان از سیستم عامل‌های مختلف اجتماعی برای کارهای روزمره‌ی خود استفاده می‌کنند. با گسترش فناوری و تکنولوژی در هر وجهی از زندگی مدرن، تعجبی ندارد که مشاغل کوچک هم از ظرفیت‌های عظیم شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. رسانه های اجتماعی به عنوان یک بازار دیجیتال مملو از مخاطبان بالقوه حدود سه میلیارد نفر، محلی برای یافتن مشتری‌ها و فرصتی برای ارتقای نام تجاری و خدمات شما می‌باشد. از این رو، تاثیر شبکه های اجتماعی بر کسب و کار را نباید نادیده گرفت.

در واقع، شما حتی با بودجه‌ی کم بازاریابی می‌توانید با ایجاد یک حساب در شبکه‌های اجتماعی مختلف و تولید محتوای مناسب و حرفه‌ای به مخاطبان زیادی برسید. این شبکه های اجتماعی می‌توانند Facebook, Twitter, Instagram و LinkedIn باشند. با آگاهی کامل از این مزایا است که شرکت‌ها از رسانه‌های اجتماعی برای ایجاد هویت نام تجاری خود استفاده می‌کنند تا بتوانند مخاطبان بیشتری را جلب کنند.

شبکه های اجتماعی چگونه بر افزایش مشتریان کسب و کارها تاثیر می‌گذارند؟

در حال حاضر تخمین زده شده که 3.6 میلیارد نفر از رسانه‌های اجتماعی در سراسر جهان استفاده می‌کنند. چهل درصد این کاربران برای کشف اطلاعات مربوط به مارک‌های جدید به شبکه‌های اجتماعی اعتماد می‌کنند. این یک موقعیت تجاری و بازاریابی فوق‌العاده برای تجارت کوچک شما به حساب می‌آید. از نظر مشتری، مارک تجاری شما بسیار مهم‌تر از تجارت شما است و این اولین خط دفاعی در رابطه با انتظاراتی است که می‌توانند در آینده از شما داشته باشند. هنگامی که شما یک استراتژی رسانه ی اجتماعی کاملاً فکر شده را پیاده سازی می‌کنید، می‌توانید انتظار برخی از مزایای امیدوارکننده‌ی بازاریابی را داشته باشید. از این مزایا می‌توان به شناخته و معروف شدن برند شما اشاره کرد. بنابراین، با توجه به تعداد کاربران صفحات مجازی، تاثیر شبکه های اجتماعی بر کسب و کار بر کسی پوشیده نیست.

تاثیر شبکه های اجتماعی
افزایش فروش از طریق صفحات مجازی

 

شبکه‌های اجتماعی چطور میزان فروش محصولات شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند؟

رسانه های اجتماعی می‌توانند نقشی اساسی در افزایش فروش بیشتر مشاغل کوچک شما داشته باشند. چرا؟ خب همان‌طور‌که در مطالب بالا در مورد آگاهی از نام تجاری ذکر کردیم، شبکه‌های اجتماعی به شما امکان فروش خدمات خود را می‌دهند. در حالی‌که برخی از استراتژی‌های فروش هنگامی‌که بر روی محصولات واجد شرایط تمرکز داشته باشند، موثرتر هستند. ولی استفاده از شبکه‌های اجتماعی عالی به شما این امکان را می‌دهد که شبکه‌ی گسترده‌ای از افراد را ایجاد کنید. استفاده از صفحات مجازی، تعادل را به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید همزمان به چشم اندازهای موردعلاقه‌ی خود برسید و دامنه‌ی خود را گسترش دهید.

با این حال، لازم است بدانید که بهترین سیستم عامل‌ها برای فروش محصولات و روش‌های فروشی که برای سنجش موفقیت دنبال می‌کنید، چیست. به عنوان مثال، فیس بوک یک بستر عالی برای فروش خدمات گردشگری است. اما اگر به دنبال جذب متخصصان در رشته‌های تحصیلی مختلف هستید، LinkedIn ایده‌آل‌تر است. از این رو، افزایش چشمگیر فروش می‌تواند یکی از تاثیر های شبکه های اجتماعی بر کسب و کار باشد.

تاثیر شبکه های اجتماعی در کاهش هزینه‌ها به چه صورت است؟

وقتی به دنبال روش‌های مقرون به صرفه برای هدایت بازدید بیشتر به وب سایت خود هستید، رسانه های اجتماعی یک راه حل عالی هستند. هرچه بیشتر محتوای مربوطه را به اشتراک بگذارید، فرصت بیشتری برای ایجاد ارتباط با مشتریان خود خواهید داشت. هر استراتژی توزیع محتوای جامع، شامل طرحی برای به اشتراک گذاری موثر از طریق رسانه های اجتماعی است. دلیل آن این است که تعداد زیادی از مردم محتوای شما را ببینند. علاوه بر این بر روی آن کلیک کنند و از وب سایت شما بازدید کنند.

این امر منجر به جذب بازدیدکنندگان بیشتر و پتانسیل بیشتر برای تبدیل آن بازدیدکنندگان به مشتریان دائمی محصولات شما می‌شود. از این رو، نیازی نیست برای به اشتراک گذاری محصولات خود در این صفحات مجازی هزینه‌ی چندانی را صرف کنید. فقط کافی است عکس و محتوای مناسبی از محصولات و خدمات خود ارائه دهید. بنابراین صفحات مجازی یک روش عالی و بی‌نظیر برای تبلیغات محصولات شما به شمار می‌روند که در مقایسه با سایر روش‌ها بسیار کم هزینه است. به بیان دیگر، تبلیغات کم هزینه یکی دیگر از تاثیر های شبکه های اجتماعی بر کسب و کار به شمار می‌رود. (روش‌های تبلیغ کسب‌وکارهای استارتاپی)

تاثیر شبکه های اجتماعی
تعامل مستقیم با مشتریان و پاسخ به سوالات آن‌ها از طریق صفحات مجازی

آیا شبکه های اجتماعی تعامل با مشتریان را افزایش می‌دهد؟

استفاده از شبکه های اجتماعی و تاثیر آن‌ها بر کسب و کار ها، موقعیتی کاملا جدید برای دسترسی و تعامل با مشتریان ارائه می‌دهند. بدیهی است که بهترین راه برای ارائه‌ی خدمات به مشتری، ارتباط مستقیم با آن‌ها است. با این حال، بسیاری از مردم به عنوان راهی برای اتصال به کسب وکارها، به شبکه های اجتماعی اعتماد می‌کنند. به همین دلیل این همچنان یک گزینه‌ی مناسب است. درواقع، صفحات مجازی روشی عالی برای مشاغل کوچک است که به سرعت و به راحتی به سوالات مشتریان پاسخ دهند. نکته‌ی اصلی در تعامل با مشتریان ارتباط اجتماعی به موقع و دقیق شما با آن‌ها است. شما می‌خواهید به مشتریان خود این احساس را القا کنید که همیشه در دسترس آن‌ها هستید. همچنین توجه لازم را به انتقادات و پیشنهادات آن‌‌ها ارائه خواهید داد.

همان‌طور که در نکته‌ی شماره‌ی یک بیان شد، آخرین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که در صفحات مجازی عدم پاسخ شما به سوالات مشتریان ممکن است تاثیری منفی بر اعتماد آن‌ها از تجارت شما داشته باشد. تاثیر گذاری شبکه های اجتماعی بر کسب و کارها ضمن اینکه نیازمند استراتژی لازم برای پیاده سازی در هر کسب و کار است، می‌تواند برای جنبه‌های مختلف شرکت نیز معجزه کند.

اطمینان حاصل کنید که روی بسترهای اجتماعی که مشتریان شما بیشتر درگیر آن هستند تمرکز کرده‌اید. طرحی را برای انتشار مداوم و تعامل با آن‌ها تنظیم کنید. فروش محصولات خود را پیگیری کنید تا بدانید چه چیزی موثر است. همچنین برای موفقیت مداوم در این مسیر اصلاحاتی را انجام دهید. علاوه بر آن، شبکه های اجتماعی به شما این قدرت را می‌دهند که هر بار مشتری‌های خود را بررسی کنید. این تقریباً فرصت‌‌‌‌های نامحدودی برای برقراری ارتباط با خریداران به شما می‌دهد. ارتباط مستقیم با مشتریان از دیگر تاثیر های شبکه های اجتماعی بر کسب و کارهای مختلف است.

تاثیر شبکه های اجتماعی
تاثیر شبکه های اجتماعی مختلف روی پیشرفت کسب و کارها

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

برای بهبود مطالب منتشر شده، دیدگاهتان را برای ما بنویسید.

پسندیدم

نپسندیدم

دیدگاهم را ارسال میکنم

آنچه خواهید خواند

کدام دسته بندی مورد علاقه شماست؟

0 دیدگاه on تاثیر شبکه های اجتماعی بر کسب و کارهای مختلف

دیدگاهتان را بنویسید