برند فروشی یا برند آماده چیست؟

به اشتراک بگذارید.

برند آماده چیست؟

برند آماده همه چیز را برای شروعی پر قدرت آماده کرده است. بسیاری از افراد بعد از سال‌ها تلاش و تدبیرهای مدیریتی برندی برای خود ثبت می‌کنند. این کار می‌تواند بسیار چالش بر انگیز بوده و از بسیاری جهات دارای ریسک‌های گوناگون باشد، چرا که امکان هر پیش آمدی برای برند وجود دارد. ورشکستگی، عدم استقبال عمومی، مشکلات کارکنان و بسیاری دیگر از موارد. مسائل گفته شده تنها در بخش راه اندازی مجموعه بوده و ثبت برند خود مسیر بسیار طولانی و مشکلی است.

از این رو بسیاری از افراد سعی می‌کنند بعد از قدرتمند شدن در حوزه خاصی به جای شروع و پیگیری برای ایجاد یک برند از برند‌ آماده استفاده کنند. این کار از بسیاری جهات مناسب است و همینطور از بسیاری از ریسک‌ها هم جلوگیری می‌کند. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی این موضوع پرداخته و از زوایای گوناگون آن را بررسی کنیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

همچنین در این رابطه مقاله ثبت برند در ایران را مطالعه کنید.

برند مناسب اولین اولویت موفقیت در کسب و کار

به هیچ وجه نمی‌توان بدون داشتن یک نام موفق تجاری به سوددهی مالی مناسب دست پیدا کرد. از این رو باید سعی کنید برند خود را تا حد ممکن به امتیازاتی چون: اسم مناسب، کالای تولیدی مناسب و استاندارد، امنیت و خدمات محصول و همچنین زیبایی آن مزین کنید. در چنین شرایطی بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند روی برند‌های شناخته شده سرمایه‌گذاری کنند. این کار می‌تواند تا حد زیادی آینده کاری و موفقیت مالی آن‌ها را تضمین کند. موضوع دیگر به ثمر رساندن یک برند است. دقت داشته باشید که رساندن یک نام نا‌‌‌‌‌‌‌آشنا به یک برند آماده، کاری بسیار تخصصی و تجربه محور است. از این رو افراد علاقه‌مند به خرید اینگونه تجارت‌ها معمولاً در زمان کمتری به سوددهی می‌رسند. لازم به توضیح است برند‌های آماده بخشی از دارایی‌های شخصی فرد صاحب برند به شمار می‌روند.

دلایل اداری و حقوقی خرید برند آماده

افراد زیادی هستند که توان و حوصله سیستم‌های اداری و کاغذ بازی‌های ثبت برند را ندارند. از طرف دیگر شاید این افراد حتی آگاهی لازم برای تأسیس یک برند مستقل را نداشته باشند و ترجیح دهند سرمایۀ خود را در این سیستم کاری تزریق کنند. در چنین شرایطی بهترین گزینه برای آن‌ها خرید برند آماده است.

روند ثبت برند از نظر اداری نیازمند 4 الی 6 ماه پیگیری مداوم تنها در مرحلۀ اول است. این پیگیری در صورت به نتیجه نرسیدن می‌تواند به زمان دیرتری هم منجر شود. این موضوع درحالیست که خرید برند آماده تنها چند روز زمان می‌برد و تنها با حضور افراد طرف قرار‌داد انجام می‌شود. همانطور که مشخص است این سیستم کاری زمان بسیار کمتر و مرقوم به صرفه‌تری را برای شما ایجاد می‌کند.

موضوع بعدی نام برند است. اگر نام برند شما برگرفته از حروف لاتین باشد (به زبان خارجی باشد) شما نیاز دارید تا کارت بازرگانی مربوطه را برای اخذ پروانه و دریافت برند به مرجع مربوطه ارائه دهید. اگر هم سیستم کاری شما با نام ایرانی باشد، حتماً نیاز به یک جواز تأسیس یا پروانۀ بهره‌برداری دارید. از این رو دریافت یک مجوز و ثبت برند شخصی می‌تواند کاری بسیار چالش برانگیز و طولانی مدت باشد.

با تمامی این توضیحات باید گفت که شما اگر تمایل به خرید برند آماده داشته باشید به هیچ یک از امتیازات گفته شده نیاز نخواهید داشت. چرا که تمامی این مراحل از قبل به وسیلۀ فرد یا تیم مشخصی انجام شده است و تنها بخش واگذاری آن به شما مانده است.

برند کارکرده و ریسک پایین سرمایه گذاری

به طور حتم هر کسی در ابتدای فعالیت تجاری خود یک دغدغه بسیار عظیم دارد و آن موفق شدن و استقبال عمومی از محصول یا خدمات سیستم کاری یا برند اوست.

این موضوع بسیار مهم و تعیین کننده برای هر تجارتی محسوب می‌شود. اگر شما هم سعی در راه‌اندازی برند خود داشته باشید، بعد از زحمات فراوان تازه می‌توانید اجازه فعالیت گرفته و نام برند خود را انتخاب کنید. این موضوع تازه شروع ماجراست. بعد از این روند‌های طولانی و طاقت فرسا شما تازه باید هزینه‌های هنگفتی برای تبلیغات خود را شروع کنید تا شاید بعد مدت نه چندان کوتاهی به سوددهی مناسبی برسید.

اما بر خلاف این روند اگر شما سعی کنید بر روی یک برند آماده سرمایه گذاری کنید ریسک بسیار کمتری سرمایه شما را تهدید می‌کند. برند‌های آماده تا حد زیادی ریسک کار را برای شما کاهش می‌دهند و هزینه‌های اولیه شما را برای شناخته شدن تأمین می‌کنند. از این رو دیگر نیازی نیست که نگران هدر رفت یا تلف شدن سرمایه خود باشید.

دیدگاهی مناسب برای گسترش یک برند آماده

تا به این جای مقاله نکات بسیار زیادی در مورد کم ریسک بودن و مناسب بودن این شکل از سرمایه گذاری را بیان کردیم. اما موضوعی مهم در این میان ناگفته مانده است. اگر شما سرمایه خود را بدون داشتن یک زمینه تحقیقی و پژوهشی مناسب وارد هر تجارتی کنید به طور حتم با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. درست است که خرید برند آماده تا حد زیادی ریسک‌های مختلف کاری شما را کاهش می‌دهد، اما عامل اصلی پیشرفت شما آگاهی داشتن از بازار محصولتان و فضایی است که قصد فعالیت در آن را دارید. به یاد داشته باشید حتی اگر بهترین برند از محصولی را خریداری کنید ممکن است با سوء مدیریت در زمان بسیار کمی اعتبار برند را از بین برده و صدمات جبران ناپذیری را به نام و سرمایه خود بزنید.

خرید برند آماده و داشتن آگاهی‌های لازم

در این بخش می‌خواهیم چند توصیه مهم در مورد سرمایه گذاری در بخش برند آماده را برای شما شرح دهیم.

در اولین قدم بهتر است سرمایه خود را به درستی تخمین زده و از هرگونه رویاپردازی در موارد مالی پرهیز کنید. این کار می‌تواند به موقعیت سنجی شما ضرر بزرگی برساند. در مرحله بعد صرف دوست داشتن مطلق کاری آن را انجام ندهید.

این موضوع که شما سرمایه قابل توجهی دارید، لزوماً باعث نمی‌شود در تجارت خود پیروز و شاخص شوید. این موضوع تنها به عنوان یک امتیاز در چنین روند‌های کاری برشمرده می‌شود.

داشتن آگاهی و دانش لازم

برای هر شخصی که تمایل دارد در هر زمینه‌ای فعالیت کند مهم‌ترین موضوع داشتن آگاهی لازم از کار مورد نظر است. برای داشتن این میزان از آگاهی بهتر است از مجریان این نوع فعالیت‌ها مشورت خواهی کرده و نظر آن‌ها را هم در کار خود لحاظ کنید. هیچ وقت نباید تأثیر مشورت را در زمینه‌های مختلف دست کم بگیرید. سرمایه شما تنها زمانی می‌تواند برای شما کارایی لازم را داشته باشد که با علم و آگاهی نسبت به آن تصمیم بگیرید.

مراحل قانونی خرید برند آماده

مراحل قانونی خرید برند آماده به شرح زیر بوده و نیاز به مدارک ذیل دارد.

 • استعلام نام برند مد نظر از سازمان ثبت مربوطه
 • اقدام برای آگهی دادن انتقال برند در روزنامه‌های رسمی و اصلی کشور
 • انجام مراحل شماره ثبت برند و شماره اظهارنامه‌های لازم برای پیگیری
 • تمامی مدارک مرتبط با نوع کسب و کار و شکل آن
 • تنظیم قرارداد در دفتر خانه برای فروش و انتقال
 • وجود مدارک وکیل اصلی و رسمی در صورت نیاز و وجود فرد
 • مراجعه خریدار و فروشنده به دفترخانه برای واگذاری و فروش برند مد نظر
 • آماده بودن تمامی مدارک شناسایی فروشنده و خریدار برند آماده
 • انتخاب نام برند

همانطور که مشاهده می‌کنید این روند بسیار ساده بوده و از پیچیدگی‌های ثبت برند کاملاً دور است. این کار می‌تواند از همه نظر برای فرد خریدار و فروشنده مناسب باشد. اما به شرط آن که فرد خریدار برند آماده اطلاعات مناسبی در این حوزه کاری داشته باشد و تنها به پیشرفت‌های صاحب اصلی آن اکتفا نکرده باشد.

برای خرید یک برند آماده تنها کافیست طرفین قرار داد به یک دفتر خانه مراجعه کنند.

بخش آخر

باید در نظر داشته باشید اگر می‌خواهید سیستم کاری مستقل و شخصی خودتان را داشته باشید، باید از ابتدا با برند مخصوص خود شروع به‌ کار کنید. ولی به احتمال زیاد دردسرهای زیادی را متحمل خواهید شد. در این میان بهتر است با چندین مشاور و سرمایه‌گذار مربوط به شغل دلخواهتان کمی صحبت کنید. برای تأسیس یک برند مناسب و پول ساز مهارت‌هایی از جمله:

 • داشتن دانش مناسب: برای داشتن دانش مناسب حتماً کلاس‌های مرتبط با فعالیت خود را باید به طور کامل بگذرانید.
 • داشتن انگیزه زیاد و پشتکار: در علم سرمایه‌گذاری شاید مهم‌ترین بخش صبر و استقامت شما در کار باشد. انگیزه شما هیچگاه نباید تحت‌تأثیر فروش شما باشد. چرا که بازارهای نوپا همیشه با نوسان‌های مختلفی درگیر هستند.
 • داشتن نیروی متخصص: بهتر است کار را با افرادی باهوش و خوش ذوق شروع کنید. سعی کنید کارهای مهم را در میان افراد با انگیزه تقسیم کرده و بر کار نهایی آن‌ها به درستی نظارت داشته باشید.
 • اولویت‌بندی در کار: به این نکته توجه داشته باشید که باید اولویت‌های کاری خود و کارکنان سازمان یا کارخانه را به درستی طبقه‌بندی کرده باشید، در غیر این صورت فعالیت‌های افراد به طور کامل هدر رفته و در نهایت پیشرفت کاری شما با چالش‌های گوناگونی مواجه می‌شود.
 • گذراندن دوره‌های تبلیغاتی: امروزه دیگر تبلیغات یکی از مهم‌ترین ارکان تأسیس هر برندی به شمار می‌رود. بهتر است قبل از شروع کار آشنایی مناسبی با این حوزه داشته باشید و چندین استراتژی خوب برای تولیدات یا خدمات خود در نظر بگیرید.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

برای بهبود مطالب منتشر شده، دیدگاهتان را برای ما بنویسید.

پسندیدم

نپسندیدم

دیدگاهم را ارسال میکنم

آنچه خواهید خواند

کدام دسته بندی مورد علاقه شماست؟

0 دیدگاه on برند فروشی یا برند آماده چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید